AC0603DRE0735K7L
MFR.Part #
AC0603DRE0735K7L
JLCPCB Part #
C20141906
Description
-55℃~+155℃ 100mW 35.7kΩ Thick Film Resistor ±0.5% ±50ppm/℃ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS