AC0402JR-7W270RL
MFR.Part #
AC0402JR-7W270RL
JLCPCB Part #
C5575457
Description
-55℃~+155℃ 125mW 270Ω Thick Film Resistor ±100ppm/℃ ±5% 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS