AC0402FR-075K49L
MFR.Part #
AC0402FR-075K49L
JLCPCB Part #
C227156
Description
-55℃~+155℃ 5.49kΩ 50V 62.5mW Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS