AA0603FR-0716KL
MFR.Part #
AA0603FR-0716KL
JLCPCB Part #
C2100807
Description
-55℃~+155℃ 100mW 16kΩ 75V Thick Film Resistor ±1% ±150ppm/℃ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS