XY-FPC-0.5-CT-16P
MFR.Part #
XY-FPC-0.5-CT-16P
JLCPCB Part #
C53244679
Package
SMD,P=0.5mm,Surface Mount,Right Angle
Description
-25℃~+85℃ 0.3mm 0.5mm 16P 2mm 500mA 50V Copper alloy Slide Lock Surface Mount, Right Angle Tin Top Contact SMD,P=0.5mm,卧贴 FFC, FPC (Flat Flexible) Connector Assemblies ROHS