XY-FPC-0.5-LT-16P
MFR.Part #
XY-FPC-0.5-LT-16P
JLCPCB Part #
C53244688
Package
SMD,P=0.5mm(Staggered pins)
Description
-25℃~+85℃ 0.3mm 0.5mm 16P 4.5mm 500mA 50V Phosphor bronze Single-side Contact/Vertical Slide Lock Surface Mount,Vertical Tin SMD,P=0.5mm(交错脚) FFC, FPC (Flat Flexible) Connector Assemblies ROHS