XY-FPC-0.5-09-5P
MFR.Part #
XY-FPC-0.5-09-5P
JLCPCB Part #
C53244649
Package
SMD,P=0.5mm,Surface Mount,Right Angle
Description
-25℃~+85℃ 0.3mm 0.5mm 1mm 500mA 50V 5P Copper alloy Double-Sided Contacts, Top and Bottom Entry Hinged Lid Surface Mount, Right Angle Tin SMD,P=0.5mm,卧贴 FFC, FPC (Flat Flexible) Connector Assemblies ROHS