FPC-0.5HF-14PWBH10
Extended
Manufacturer
XUNPU
MFR.Part #
FPC-0.5HF-14PWBH10
JLCPCB Part #
C5343278
Package
SMD,P=0.5mm,Surface Mount,Right Angle
Description
-55℃~+85℃ 0.3mm 0.5mm 14P 1mm 500mA 50V Double-Sided Contacts, Top and Bottom Entry Hinged Lid Phosphor bronze Surface Mount, Right Angle Tin SMD,P=0.5mm,Surface Mount,Right Angle FFC, FPC (Flat Flexible) Connector Assemblies ROHS