JWL4024D15
Mechanical Assembly
Manufacturer
XP Power
MFR.Part #
JWL4024D15
JLCPCB Part #
C6645397
Package
DIP-6
Description
-15V -40°C ~ 105°C 0.88 1.33A,1.33A 1.5 kV 15V 2 2.00" L x 1.00" W x 0.40" H (50.8mm x 25.4mm x 10.2mm) 36V 40 W 6-DIP Module 62368-1 9V Enable, Active High ITE (Commercial) Isolation module Remote on/off, SCP Through Hole DIP-6 Power Module/Power Supply ROHS