JCK4024S12
Extended
Manufacturer
XP Power
MFR.Part #
JCK4024S12
JLCPCB Part #
C6645008
Package
DIP-6
Description
-40°C ~ 100°C 1 1.6 kV 12V 18V 2.00" L x 1.00" W x 0.40" H (50.8mm x 25.4mm x 10.2mm) 3.33A 36V 40 W 6-DIP Module 91% Enable, Active High ITE (Commercial) Isolation module Remote on/off, OCP, OVP, SCP, UVLO Through Hole DIP-6 Power Module/Power Supply ROHS