JCG1224S12
Mechanical Assembly
Manufacturer
XP Power
MFR.Part #
JCG1224S12
Description
-40°C ~ 100°C 1 1.25" Length x 0.80" Width x 0.40" Height (31.8mm x 20.3mm x 10.2mm) 1.6 kV 12 W 12V 18V 1A 24-DIP module, 8 leads 36V 62368-1 90% Enable, Active High ITE (Commercial) Isolation module Remote on/off, OCP, OVP, SCP, UVLO Through hole - Power Module/Power Supply ROHS