EML30US03-E
Mechanical Assembly
Manufacturer
XP Power
MFR.Part #
EML30US03-E
Description
-20°C ~ 70°C (With Derating) 1 3.10 inches long x 1.50 inches wide x 1.10 inches high (78.7mm x 38.1mm x 27.9mm) 3.3V 30 W 4-DIP module 60601-1 6A 72% 85 ~ 264 VAC CB,TUV,UL Closed Medical type Through Hole Universal Input - Power Module/Power Supply ROHS