WGD40N10V
MFR.Part #
WGD40N10V
JLCPCB Part #
C17702310
Description
1 N-channel 100V 12.7nC@10V 171pF 17mΩ@10V 2.5V 40A 5.1pF 52W 769pF N-Channel TO-252 MOSFETs ROHS