BZT52C3V6S
Extended
Manufacturer
Wild Goose
MFR.Part #
BZT52C3V6S
JLCPCB Part #
C22368923
Package
SOD-323
Description
-55℃~+150℃ 1 Independent 200mW 3.4V~3.8V 3.6V 5uA@1V 600Ω 90Ω SOD-323 Zener Diodes ROHS