SMCJ70CAJ
Extended
Manufacturer
WeEn Semiconductors
MFR.Part #
SMCJ70CAJ
JLCPCB Part #
C20140635
Package
SMC
Description
-65℃~+150℃ 1.5kW@10/1000us 113V 13.3A@10/1000us 1uA 70V 85.2V Bidirectional IEC 61000-4-2、IEC 61000-4-4 TVS SMC ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS