BTA420Y-800CT,127
Extended
Manufacturer
WeEn Semiconductors
MFR.Part #
BTA420Y-800CT,127
JLCPCB Part #
C602395
Package
TO-220AB-3
Description
1V 20A 35mA 40mA 800V TO-220AB-3 Thyristors (SCR)/Modules ROHS