BT136-600D,127
Extended
Manufacturer
WeEn Semiconductors
MFR.Part #
BT136-600D,127
JLCPCB Part #
C130426
Package
TO-220AB
Description
1.7V 10mA 1V 27A 4A 500mW 5mA 600V TO-220AB Thyristors (SCR)/Modules ROHS