BT131-800D,112
Extended
Manufacturer
WeEn Semiconductors
MFR.Part #
BT131-800D,112
JLCPCB Part #
C256479
Package
TO-92
Description
1.5V 100mW 13.7A 1A 1V 5mA 7mA 800V TO-92 Thyristors (SCR)/Modules ROHS