TPW65R080C
Extended
Manufacturer
WUXI UNIGROUP MICRO
MFR.Part #
TPW65R080C
JLCPCB Part #
C691593
Package
TO-247-3
Description
-55℃~+150℃ 1 N-channel 2.5V 390W 47A 6.2pF 650V 65mΩ@10V 90nC@10V TO-247-3 MOSFETs ROHS