VS-40HFL10S02
Extended
Manufacturer
Vishay Intertech
MFR.Part #
VS-40HFL10S02
JLCPCB Part #
C17363307
Package
DO-203AB(DO-5)
Description
-40℃~+125℃ 1.95V@40A 100V 200ns 40A DO-203AB(DO-5) Switching Diodes ROHS