TZMB8V2-GS08
MFR.Part #
TZMB8V2-GS08
JLCPCB Part #
C3728575
Package
MiniMELF(SOD-80)
Description
1 Independent 100nA@6.2V 500mW 50Ω 6.2Ω 8.04V~8.36V 8.2V MiniMELF(SOD-80) Zener Diodes ROHS