TCMT4600T0
Extended
Manufacturer
Vishay Intertech
MFR.Part #
TCMT4600T0
JLCPCB Part #
C17198088
Package
SOIC-16-175mil
Description
-40℃~+100℃ 1.35V 250mW 3.75kV 300% 300mV@10mA,1mA 3us 4 4.7us 50mA 60mA 70V 80% AC,DC Phototransistor SOIC-16-175mil Transistor, Photovoltaic Output Optoisolators ROHS