SMP17-M3/85A
Extended
Manufacturer
Vishay Intertech
MFR.Part #
SMP17-M3/85A
JLCPCB Part #
C1978304
Package
DO-220AA(SMP)
Description
-55℃~+150℃ 14.5A@10/1000us 17V 1uA 20.9V 27.6V 400W@10/1000us TVS Unidirectional DO-220AA(SMP) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS