SMCJ15A-E3/9AT
Extended
Manufacturer
Vishay Intertech
MFR.Part #
SMCJ15A-E3/9AT
JLCPCB Part #
C1975302
Package
SMC(DO-214AB)
Description
-55℃~+150℃ 1.5kW@10/1000us 15V 16.7V 1uA 24.4V 61.5A TVS Unidirectional SMC(DO-214AB) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS