SMC5K36A-M3/I
MFR.Part #
SMC5K36A-M3/I
JLCPCB Part #
C1976727
Package
SMC(DO-214AB)
Description
-55℃~+150℃ 1uA 36V 44.2V 58.1V 5kW@10/1000us 86.1A@10/1000us IEC 61000-4-2 TVS Unidirectional SMC(DO-214AB) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS