SMC5K16A-M3/I
MFR.Part #
SMC5K16A-M3/I
JLCPCB Part #
C1979060
Package
DO-214AB(SMCJ)
Description
-55℃~+150℃ 16V 19.7V 192A@10/1000us 26V 2uA 5kW@10/1000us IEC 61000-4-2 TVS Unidirectional DO-214AB(SMCJ) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS