SMBJ90CD-M3/H
Extended
Manufacturer
Vishay Intertech
MFR.Part #
SMBJ90CD-M3/H
JLCPCB Part #
C1974984
Package
DO-214AA(SMBJ)
Description
-55℃~+150℃ 102V 144V 4.17A 500nA 600W@10/1000us 90V Bidirectional TVS DO-214AA(SMBJ) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS