SMBJ85CD-M3/H
Extended
Manufacturer
Vishay Intertech
MFR.Part #
SMBJ85CD-M3/H
JLCPCB Part #
C1973980
Package
DO-214AA(SMBJ)
Description
103V 135V 4.17A@10/1000us 500nA 600W@10/1000us 85V Bidirectional TVS DO-214AA(SMBJ) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS