SMBJ51D-M3/I
Extended
Manufacturer
Vishay Intertech
MFR.Part #
SMBJ51D-M3/I
JLCPCB Part #
C1973904
Package
DO-214AA(SMBJ)
Description
500nA 51V 600W@10/1000us 61.8V 7.4A@10/1000us 81.2V TVS Unidirectional DO-214AA(SMBJ) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS