SMBJ28D-M3/I
Extended
Manufacturer
Vishay Intertech
MFR.Part #
SMBJ28D-M3/I
JLCPCB Part #
C1973903
Package
DO-214AA(SMBJ)
Description
13.4A@10/1000us 28V 33.9V 44.7V 500nA 600W@10/1000us TVS Unidirectional DO-214AA(SMBJ) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS