SMBJ18CD-M3/H
Extended
Manufacturer
Vishay Intertech
MFR.Part #
SMBJ18CD-M3/H
JLCPCB Part #
C1973732
Package
DO-214AA(SMBJ)
Description
-55℃~+150℃ 18V 20.3V 20.8A 28.8V 500nA 600W@10/1000us Bidirectional TVS DO-214AA(SMBJ) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS