SMBJ150A-M3/52
Extended
Manufacturer
Vishay Intertech
MFR.Part #
SMBJ150A-M3/52
JLCPCB Part #
C1979377
Package
DO-214AA(SMBJ)
Description
-55℃~+150℃ 150V 167V 1uA 2.5A 243V 600W@10/1000us TVS Unidirectional DO-214AA(SMBJ) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS