SMBJ160A-M3/52
Extended
Manufacturer
Vishay Intertech
MFR.Part #
SMBJ160A-M3/52
JLCPCB Part #
C1980200
Package
DO-214AA(SMBJ)
Description
-55℃~+150℃ 160V 178V 1uA 2.3A 259V 600W@10/1000us TVS Unidirectional DO-214AA(SMBJ) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS