SMBJ14A-M3/5B
Extended
Manufacturer
Vishay Intertech
MFR.Part #
SMBJ14A-M3/5B
JLCPCB Part #
C1981657
Package
DO-214AA(SMBJ)
Description
14V 17.2V 1uA 23.2V 25.9A@10/1000us 600W@10/1000us TVS Unidirectional DO-214AA(SMBJ) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS