SMBJ12A-E3/5B
Extended
Manufacturer
Vishay Intertech
MFR.Part #
SMBJ12A-E3/5B
JLCPCB Part #
C1974357
Package
DO-214AA(SMBJ)
Description
12V 14.7V 19.9V 30.2A@10/1000us 5uA 600W@10/1000us TVS Unidirectional DO-214AA(SMBJ) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS