SMBG48CA-E3/5B
MFR.Part #
SMBG48CA-E3/5B
JLCPCB Part #
C1981086
Description
-55℃~+150℃ 1uA 48V 58.9V 600W@10/1000us 7.8A@10/1000us 77.4V Bidirectional TVS DO-215AA(SMBG) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS