SMBG48A-M3/5B
MFR.Part #
SMBG48A-M3/5B
JLCPCB Part #
C1981725
Description
-65℃~+175℃ 1uA 48V 53.3V 600W@10/1000us 7.8A 77.4V TVS Unidirectional DO-215AA(SMBG) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS