SMBG43A-E3/52
Extended
Manufacturer
Vishay Intertech
MFR.Part #
SMBG43A-E3/52
JLCPCB Part #
C1980425
Package
DO-215AA(SMBG)
Description
-55℃~+150℃ 1uA 43V 52.8V 600W@10/1000us 69.4V 8.6A@10/1000us TVS Unidirectional DO-215AA(SMBG) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS