SMBG33A-E3/52
MFR.Part #
SMBG33A-E3/52
JLCPCB Part #
C1974202
Description
-55℃~+150℃ 11.3A@10/1000us 1uA 33V 40.6V 53.3V 600W@10/1000us TVS Unidirectional DO-215AA(SMBG) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS