SMBG36AHE3/52
MFR.Part #
SMBG36AHE3/52
JLCPCB Part #
C1981645
Description
-55℃~+150℃ 10.3A@10/1000us 1uA 36V 44.2V 58.1V 600W@10/1000us TVS DO-215AA(SMBG) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS