SMBG170AHE3/5B
MFR.Part #
SMBG170AHE3/5B
JLCPCB Part #
C1981729
Description
-55℃~+150℃ 170V 1uA 2.2A@10/1000us 209V 275V 600W@10/1000us IEC 61000-4-2 TVS Unidirectional DO-215AA(SMBG) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS