SMBG16AHE3/5B
MFR.Part #
SMBG16AHE3/5B
JLCPCB Part #
C1981824
Description
-55℃~+150℃ 16V 19.7V 1uA 23.1A@10/1000us 26V 600W@10/1000us TVS DO-215AA(SMBG) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS