SMA5J10A-E3/5A
Extended
Manufacturer
Vishay Intertech
MFR.Part #
SMA5J10A-E3/5A
JLCPCB Part #
C1978445
Package
SMA(DO-214AC)
Description
-55℃~+150℃ 10V 12.3V 17V 1uA 29.4A@10/1000us 500W@10/1000us TVS Unidirectional SMA(DO-214AC) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS