SM5S40ATHE3/I
Extended
Manufacturer
Vishay Intertech
MFR.Part #
SM5S40ATHE3/I
JLCPCB Part #
C1983895
Package
DO-218AC
Description
-55℃~+175℃ 10uA 3.6kW 40V 49.1V 56A@10/1000us 64.5V TVS Unidirectional DO-218AC ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS