SM5S16CAHM3/I
Extended
Manufacturer
Vishay Intertech
MFR.Part #
SM5S16CAHM3/I
JLCPCB Part #
C20036297
Package
DO-218AB
Description
-55℃~+175℃ 10uA 138A@10/1000us 16V 18.8V 26V 3.6kW@10/1000us Bidirectional TVS DO-218AB ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS