SA85A-E3/73
Extended
Manufacturer
Vishay Intertech
MFR.Part #
SA85A-E3/73
JLCPCB Part #
C1666390
Package
DO-15(DO-204AC)
Description
104V 137V 1uA 3.6A@10/1000us 500W@10/1000us 85V TVS Unidirectional DO-15(DO-204AC) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS