SA16AHE3/73
Extended
Manufacturer
Vishay Intertech
MFR.Part #
SA16AHE3/73
JLCPCB Part #
C3708996
Package
DO-204AC(DO-15)
Description
-55℃~+175℃ 16V 17.8V 19.2A 1uA 26V 500W TVS Unidirectional DO-204AC(DO-15) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS