RN50E2261FBSL
Extended
Manufacturer
Vishay Intertech
MFR.Part #
RN50E2261FBSL
JLCPCB Part #
C3352461
Package
Plugin,D1.6xL3.8mm
Description
-65℃~+175℃ 2.26kΩ 50mW Metal Film Resistor ±1% ±25ppm/℃ Plugin,D1.6xL3.8mm Through Hole Resistors