RCP0603B560RJWB
MFR.Part #
RCP0603B560RJWB
JLCPCB Part #
C4275238
Description
-65℃~+155℃ 1.5W 560Ω Thick Film Resistor ±150ppm/℃ ±5% 0603 Chip Resistor - Surface Mount