P0805K46R4FNT
Extended
Manufacturer
Vishay Intertech
MFR.Part #
P0805K46R4FNT
JLCPCB Part #
C4074488
Package
0805
Description
-55℃~+155℃ 200mW 46.4Ω Thin Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS